reklama

Konkrétně jde o TV Markíza, deníky Denník N a SME a webový portál Aktuality.sk, informovala agentura TASR.

Fico podle svých slov respektuje, že orgány veřejné moci mají podle příslušných právních předpisů povinnost poskytovat médiím informace o své činnosti. Poukázal přitom na to, že účelem této povinnosti je garantovat pravdivé, všestranné a včasné informování veřejnosti.

Zmíněná média podle premiéra od prvních hodin vzniku nové vlády neplní povinnost pravdivě, všestranně a včas informovat veřejnost o činnosti orgánů veřejné moci. "Konkrétně vlády SR a jejího předsedy," podotkl. Fico tvrdí, že projevují nepřátelské politické postoje založené především na zveřejňování nepravdivých či neúplných informací.

"Robert Fico ani doteď nemluvil s deníkem SME, Denníkem N a ani s Aktulitami. Nedával nám rozhovory a na otázky redaktorů už delší čas odpovídá urážkami, že jsme nepřátelé národa. Rozdíl je dnes v tom, že z pozice premiéra legitimizuje útoky proti našim médiím," reagovala šéfredaktorka SME Beata Balogová.

Premiér podle ní popírá, že média mají za úkol kontrolovat vládu. "Na druhé straně mluví s médii, která často šíří konspirace, nemají transparentní vlastnickou strukturu a nekladou mu kritické otázky. Pokud premiér předpokládá, že může naše média zastrašit anebo vyvolat autocenzuru, tak se velmi mýlí," dodala.