"Tento teroristický útok proti životům příslušníků menšin z prostředí LGBTI+ a stejně i plány na útoky vůči příslušníkům židovské komunity, jakož i vůči politikům a jejich rodinám, považuje Národní rada Slovenské republiky za útok na demokratický stát, a tím i každého z nás, jeho občanů," píše se v usnesení, které sněmovna při hlasování schválila velkou většinou přítomných poslanců.

Parlament současně vybídl politiky, další veřejně činné osoby a média, aby se vyvarovala nenávistných projevů, které ničí dobré spolužití a mohou vést k projevům násilí.

Útočník minulý týden v centru Bratislavy nejprve zastřelil zmíněnou dvojici mužů a postřelil jednu ženu, později na jiném místě ve slovenské metropoli podle dostupných informací spáchal sebevraždu. Na sociální síti střelec podle prokuratury umístil manifest namířený proti členům komunity LGBT+ a také Židům, dříve se fotil nejen u zmíněného baru, ale také u domu, kde bydlí slovenský premiér Eduard Heger.

Vraždu odsoudili přední politici na Slovensku, v Bratislavě pak na pietní akci a následném shromáždění uctily oběti střelby tisíce lidí.