reklama

Pro speciální pátrací jednotku rakouského Spolkového kriminálního úřadu šlo o 250. dopadeného. Na muže, který si najal nájemného vraha, byl v roce 2018 vydán evropský zatykač.

Hledaný muž si už v roce 1996 objednal vraždu jiného muže, který byl nakonec skutečně zastřelen přes okno svého domu 3. června 1996. Na jaře 2009 si pak objednal vraždu vlastní ženy, která však výbuch kilogramu TNT s těžkými zraněními přežila.

V roce 2018 byl muž podle APA na Slovensku ve druhém případu odsouzen na 23 let do vězení. Výkon trestu však nenastoupil a ze Slovenska zmizel.

Slovenské úřady se domnívaly, že pobývá v Jižní Americe, kde byl dopaden už v minulosti. Po intenzivní spolupráci slovenských a rakouských kriminalistů však byl vypátrán v Badenu a ve čtvrtek byl zadržen. Na vydání na Slovensko čeká u zemského soudu ve Vídni, píše APA.

Kriminalisty pochválil i rakouský ministr vnitra Karl Nehammer. Tento úspěch podle něj znovu ukazuje vynikající práci vyšetřovatelů i důležitost spolupráce napříč hranicemi.

reklama