reklama

Téměř 47milionové Španělsko je teprve šestou zemí světa, kde se nakazil více než milion lidí. Naposledy v úterý tuto hranici překonala Argentina, 1,4 milionu infikovaných registruje Rusko, 5,3 milionu Brazílie, 7,6 milionu Indie a 8,2 milionu Spojené státy.

V úterý hlásily španělské úřady téměř 14.000 nových případů nákazy, dnes je to ještě podstatně více. Z 16.973 lidí nově počítaných mezi nakažené se za posledních 24 hodin virus potvrdil u 6114 testovaných, zbytek přírůstku tvoří dopočty z předchozích dnů. Počet úmrtí se za poslední den zvýšil o 156 na 34.366.

Zatímco denní bilance obětí je nyní podstatně nižší než při vrcholu jarní vlny epidemie, kdy koncem března bylo denně v souvislosti s nákazou na 900 mrtvých, tlak na nemocnice se v posledních týdnech rapidně zvyšuje. V uplynulých dvou týdnech se počet lidí s covidem-19, kteří potřebují nemocniční péči, zvýšil o pětinu, v Katalánsku dokonce o 70 procent, upozornila agentura Reuters.

Kvůli vysokému riziku dalšího zhoršení epidemické situace čím dál více regionů zavádí přísnější omezení. Severošpanělská Navarra od čtvrtka na dva týdny omezí pohyb obyvatel stejně jako to už dříve udělal madridský region nebo některá města v regionu Kastilie-León. Zákaz vycestovat nově začne platit i v regionu La Rioja.

reklama