Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Španělský klub zachvátil požár, nepřežilo sedm lidí

Požár
Požár
Foto: Pixabay

Nejméně sedm lidí zemřelo v plamenech poté, co vypukl požár v nočním klubu ve španělském městě Murcia na jihovýchodě země.

Požár vypukl v populárním klubu Teatre kolem šesté hodiny ráno místního času. Úřady podle BBC připustily, že počet obětí může ještě stoupnout, protože záchranné složky stále pátrají po pohřešovaných osobách.

Sedm obětí zatím potvrdil starosta Murcie Jose Ballesta. "Jsme zničeni," uvedl ve vysílání španělské televize s tím, že záchranáři hledají několik pohřešovaných.

Zasahující hasiči se do prostor klubu konečně dostali až po zhruba dvou hodinách kolem osmé hodiny. Nejprve našli čtyři těla, pak ještě další dvě. Čtyři požárníci se nadýchali kouře a skončili v péči lékařů.

Příčina požáru zatím není známá, objasnit by ji mělo probíhající vyšetřování. Město uvedlo, že hluboce lituje incidentu a vyjádřilo soustrast rodinám obětí.

Témata:  požáry Španělsko

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 12:38

Maďarské předsednictví v Radě Evropské unie se bortí

Maďarské předsednictví v Radě Evropské unie se bortí. Členské státy zčásti bojkotují akce, které Budapešť pořádá. Summit ministrů zahraničních věcí a obrany byl z maďarské metropole přesunut do Bruselu. Neformálního setkání šéfů resortů spravedlnosti a vnitra se účastnili nižší úředníci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy