V Berlíně, kde odhady slibovaly těsný souboj SPD se Zelenými, nakonec zvítězila sociální demokracie s 21,4 procenta hlasů. Druzí jsou Zelení s 18,9 procenta hlasů, Křesťanskodemokratická unie (CDU) získala 18,1 procenta, postkomunistická Levice 14 procent, protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD) osm procent a liberální svobodní demokraté (FDP) 7,2 procenta hlasů.

V Berlíně vyhrála před pěti lety rovněž SPD, která tehdy pod vedením primátora Michaela Müllera vytvořila metropolitní vládu s Levicí a Zelenými. Müllera, který post primátora opouští a ve spolkových volbách získal poslanecké křeslo, chce nahradit jeho stranická kolegyně Franziska Giffeyová. Ta chce jednat o koalici se Zelenými, Levicí, FDP i CDU, naopak s AfD, která je označována jako populistická až krajně pravicová, spolupracovat nechce.

V Meklenbursku-Předním Pomořansku jasně vyhrála SPD tamní premiérky Manuely Schwesigové. Pro SPD hlasovalo 39,6 procenta voličů, CDU získala 13,3 procenta, AfD 16,7 procenta, Levice 9,9 procenta, Zelení 6,3 procenta a FDP 5,8 procenta.

Schwesigová nyní vládne s CDU. Dvoubarevnou vládu by mohla sestavit opět s CDU, což v případě možné koalice se Zelenými, případně s FDP, možné těsně není. S AfD Schwesigová spolupracovat odmítá.