Vučić byl jasným favoritem hlasování a svou pozici zjevně potvrdil. Jeho nejvážnějšímu soupeři, opozičnímu kandidátovi Zdravkovi Ponošovi, přisuzují agentury zisk 17,1 procenta hlasů. K přesvědčivému vítězství má nakročeno také Srbská pokroková strana, proti níž kandidovala částečně sjednocená opozice. SNS si připsala podle dosavadních odhadů 43,3 procenta odevzdaných hlasů. Srbové dnes rozhodovali také o vedení hlavního města Bělehradu a dalších 13 měst a obcí.

Vučić je určující osobou srbské politické scény v posledních deseti letech, ve svých rukou za tu dobu soustředil téměř veškeré mocenské páky v zemi. Při svém prvním zvolení v roce 2017 získal hned v prvním kole 55 procent hlasů. Ve volbách do Skupštiny z roku 2020, které většina opozice bojkotovala, získala SNS bezmála 61 procent hlasů.

Většina tradičně rozdrobené demokratické opozice šla tentokrát do parlamentních voleb společně v koalici Sjednoceni pro vítězství Srbska. Postavila rovněž prezidentského kandidáta, bývalého náčelníka generálního štábu Ponoše. Naděje na zisk postu starosty v Bělehradě se v posledních týdnech kampaně tenčily také pro společného opozičního kandidáta Vladetu Jankoviče.