K péči o pacienty budou využity především konferenční prostory arény, která byla vybudována pro fotbalové mistrovství Evropy v roce 2012.

"Na stadionu vytvoříme prostor pro asi 500 lůžek, 50 z nich bude pro intenzivní péči," řekl vládní mluvčí Piotr Müller televizi Polsatnews. Lůžka by měla být k dispozici do konce týdne.

Kvůli prudce se zvyšujícímu počtu nakažených zpřísnila polská vláda v minulém týdnu opatření. V oblastech s vyšším rizikem nákazy se budou mimo jiné hrát sportovní zápasy bez diváků.

Rakousko opět zpřísní opatření proti šíření koronaviru. Uvnitř se bude moci od pátku scházet jen šest dospělých, venku nanejvýš dvanáct, uvedl na tiskové konferenci kancléř Sebastian Kurz. Vicekancléř Werner Kogler řekl, že je situace vážná, a opět přitom poukázal na nepříznivý vývoj v Česku. 

Nové opatření, které omezuje počet účastníků na soukromých akcích, se týká mimo jiné svateb, narozeninových oslav, spolkových slavností či tanečních kurzů. Netýká se setkání na pracovišti a výjimku dostaly také pohřby.

Veřejných akcí, které úřady povolí, se bude moci nově účastnit venku maximálně 1500 a uvnitř 1000 lidí. Při všech kulturních a sportovních událostech, například při zápasech fotbalové ligy či divadelních představeních, budou muset mít lidé zakrytá ústa a nos.

Celostátní zavírací dobu restaurací a hospod rakouská vláda nezavedla. Podle Kurze o ní mohou rozhodnout jednotlivé spolkové země. Některé to už dříve učinily, například v Tyrolsku musí hosté gastronomické podniky opustit nejpozději ve 22:00.

Za posledních 24 hodin přibylo v Rakousku 1121 potvrzených případů nákazy koronavirem. Většinu nových případů opět hlásí hlavní město Vídeň (266), následují Dolní a Horní Rakousy (176 a 174), dvě spolkové země sousedící s Českem.

Od počátku epidemie se v Rakousku nákaza virem SARS-CoV-2 potvrdila u více než 65.000 lidí. Zhruba 50.000 z nich se viru již zbavilo. S covidem-19 zemřelo v Rakousku 904 lidí. V nemocnici je nyní kvůli nákaze 799 lidí, z toho 145 na jednotkách intenzivní péče. Pokud se nepodaří současný vývoj zastavit, je podle Kurze možné, že v prosinci bude přibývat denně 6000 případů. V sobotu Rakousko ohlásilo rekordní denní přírůstek 1747 případů.