Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Stav nouze v New Orleans. Město čelí mohutnému kyberútoku

Útok hackera, ilustrační fotografie
Útok hackera, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Americké město New Orleans vyhlásilo stav ohrožení kvůli kybernetickému útoku proti počítačovým systémům městské správy. Oznámila to televize CNN. Starostka LaToya Cantrellová nařídila preventivně vypnout všechny počítačové servery, které městské úřady používají. Na některých z nich se objevily útočné viry požadující výkupné.

Radnice města doufá, že útočníci se nezmocnili žádných citlivých informací, uvedla CNN. Incident kromě místní policie vyšetřuje i Národní garda a Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

“OPCD’s operations are not impacted and we are in constant communication with @CityOfNOLA’s officials and safety departments to assist where we can and to ensure we do not experience any disruptions,” says Executive Director, @tmorris911nola, regarding the suspected cyberattack. pic.twitter.com/ICu13HXbdW

— OPCD911 (@opcd911) December 13, 2019

Podle Cantrellové se podobný útok stal už letos v červenci, kdy hackeři napadli několik místních škol.

Ve městě se automaticky spustil twitterový varovný systém, který obvykle rozesílá naléhavé zprávy při hurikánech. Životně důležité služby, jako záchranáři nebo hasiči, fungují podle starostky bez přerušení. O původcích útoku zatím podle CNN nejsou žádné zprávy.

Témata:  New Orleans kybernetická bezpečnost počítače hackeři

Související

Aktuálně se děje

4:00

Květnová předpověď počasí. Meteorologové nastínili, jaký bude následující měsíc

Poslední dny zbývají z letošního dubna, už v pátek se rozběhne květen. Není tak divu, že meteorologové už tuší, jak v Česku bude po většinu následujícího měsíce. Prozradili to v nejnovějším měsíčním výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Velryba uvízla na mělčině na pobřeží Baltského moře

Velryba Timmy je na cestě domů. Záchranářům se ho povedlo vyprostit

Záchranáři v Německu v úterý dosáhli významného pokroku při snaze o vysvobození uvízlého plejtváka dlouhoploutvého. Zvíře, kterému média přezdívají Timmy, se podařilo úspěšně navést do speciálně upraveného člunu, který by ho měl převézt do hlubších vod. Tato operace představuje další pokus o záchranu tvora, jehož boj o přežití sleduje německá veřejnost již několik týdnů.