Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Strašlivá smrt. Těhotnou ženu roztrhala smečka psů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Policie vyšetřuje smrt mladé těhotné ženy, kterou pokousali psi v lese Retz na severovýchodě Francie. Žena tam venčila pět vlastních psů, v oblasti byl ale zároveň pořádán hon na jeleny, napsal dnes zpravodajský server BBC. Teprve vyšetřování však zřejmě určí, zda ženu napadla její vlastní zvířata nebo cizí lovecká smečka.

Devětadvacetiletá žena podle prokurátora před svou smrtí stihla zavolat partnerovi, kterému sdělila, že má strach, že ji napadne smečka psů. Muž se ji vydal do lesa hledat, našel ji už ale bez známek života. K tělu ho přivedlo kňučení jejích psů, kteří se k ženě choulili, uvádí francouzská média. Podle příbuzných byla na okraji lesa, nedaleko od domova.

Příčinou smrti bylo "několik psích kousnutí na horních a dolních končetinách a na hlavě," shrnul výsledky pitvy prokurátor. Vyšetřovatelé momentálně testují 93 psů, aby určili, kteří z nich na ženu zaútočili. Mezi téměř stovkou podezřelých zvířat je i pět psů, kteří patřili ženě.

Francouzská lovecká asociace v prohlášení uvedla, že pro "účast loveckých psů ve věci úmrtí této ženy" neexistují žádné důkazy. Ve Francii se podle spolku nachází přes 30.000 loveckých psů. "Tito psi jsou vycvičení k lovení určité zvěře a aby za každých okolností poslouchali člověka," píše se v prohlášení.

Témata:  napadení zvířaty Francie psi

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2025 15:10

21. dubna 2025 14:42

Papež František zemřel, co bude dál? Po pohřbu zasedne konkláve

Smrt papeže Františka představuje nejen bolestnou ztrátu pro více než miliardu katolíků po celém světě, ale i okamžik, kdy se římskokatolická církev obrací ke svým hluboce zakořeněným tradicím. František se však ještě za svého života rozhodl mnohé z těchto zvyklostí pozměnit, a to ve snaze přivést církev blíže obyčejným lidem. Jeho pohřeb se tak nese v duchu jednoduchosti, pokory a odmítnutí pompéznosti, která byla s pohřby papežů dlouhá staletí spojována.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.