reklama

Podezřelým je muž ve věku 40 let a pátrají po něm stovky policistů. O této události je průběžně informován americký prezident Joe Biden. Střelba se udála ve středu večer místního času (v noci na dnešek SELČ) v herně bowlingu a restauraci v tomto městě, které má přibližně 36 000 obyvatel a nachází se na severovýchodě Spojených států.

Policie vyzvala místní obyvatele, aby zůstali uzamčeni ve svých domovech a nevycházeli ven. Na Facebooku také zveřejnila fotografii podezřelého, na níž je muž v modrých kalhotách a hnědé mikině, držící zřejmě automatickou nebo poloautomatickou zbraň.

Později policie oznámila, že hledá Roberta Carda a varovala, že by měl být považován za ozbrojeného a nebezpečného. Card je instruktorem v zacházení se zbraněmi s armádním výcvikem a v nedávné době měl psychické problémy.

Dva týdny letos v létě strávil v psychiatrickém zařízení, kde údajně slyšel hlasy a vyhrožoval, že zaútočí na vojenské výcvikové středisko ve městě Saco v Maine. Podle Reuters jde o nejhorší masakr od srpna 2019, kdy střelec v texaském El Pasu zabil 23 lidi.