reklama

V Británii od začátku epidemie s covidem zemřelo 71.217 lidí a celkem se již nakazilo 2,336.704 Britů. V posledních dnech se navíc z Británie do celého světa šíří nová varianta koronaviru, která nezpůsobuje sice horší průběh nemoci, ale šíří se o 70 procent rychleji než původní covid-19.

Jediná možnost, jak dostat počet pacientů na jednotkách intenzivní péče pod úroveň, jakou Británie zažila na jaře, je "zavedení čtvrtého nejvyššího stupně omezení v celé Británii, kompletní uzavření škol po celý leden a očkování dvou milionů lidí každý týden," vypočítává studie.

V reakci na zveřejnění studie mluvčí ministerstva zdravotnictví uvedl, že "v nadcházejících týdnech a měsících bude podíl očkovaných stoupat spolu s dostupností dalších milionů dávek vakcíny a rozšířením programu," cituje agentura Reuters. Vláda uvádí, že zajistila brzký přístup k 357 milionům dávek vakcíny od různých výrobců.

Británie byla první země na světě, která schválila vakcínu společností Pfizer a BioNTech. Ve čtvrtek vláda uvedla, že vakcínu dosud dostalo 600.000 Britů.

reklama