Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Svatba dopadla tragicky, otrávily se desítky lidí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Korzo

V nemocnicích na západě Ukrajiny se zotavuje 72 lidí, kteří se otrávili na svatební hostině ve městě Putyla, poblíž hranice s Rumunskem a Moldavskem.

Oznámila to agentura Interfax s odvoláním na místní úřady. Mezi pacienty je i 18 dětí.

Podobné případy nejsou na Ukrajině podle tisku žádnou vzácností. Svatebčané, kteří slavili veselku v putylské restauraci, se v nemocnicích mohou setkat s pacienty, kteří hodovali na svatbě v restauraci ve městě Krasnoilsk, rovněž v Černovické oblasti. Šlo asi o skromnější obřad, protože se přiotrávilo "pouze" 12 dospělých a čtyři děti.

Minulý měsíc na klinice s diagnózou "středně těžká otrava" skončila desítka svatebčanů z okolí Lvova.

Témata:  svatba otrava Ukrajina

Související

Aktuálně se děje

21. června 2026 12:50

21. června 2026 8:58

20. června 2026 19:54

TikTokem a Instagramem se šíří děsivá výzva. Policie před ní důrazně varuje

Děsivý incident na škole v německé oblasti Wilhelmshavenu a Frieslandu vyvolal velké zděšení a policie kvůli němu vydala naléhavé varování. Třináctiletý školák tam minulý týden škrtil svého spolužáka tak dlouho, dokud chlapec neupadl do bezvědomí. Kriminalisté nyní případ vyšetřují jako nebezpečné ublížení na zdraví a jsou přesvědčeni, že za útokem stojí takzvaná „škrticí hra“ (Choking Game) – životu nebezpečná zkouška odvahy, která se v poslední době masivně šíří prostřednictvím sociálních sítí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy