Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Operace Casanova: Italská policie rozbila gang internetových sňatkových podvodníků

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

Italská policie rozbila síť sňatkových podvodníků, kteří se přes internet seznamovali s důvěřivými ženami a posléze z nich vylákali tisíce eur. V rámci policejní operace nazvané Casanova bylo zatčeno 15 lidí a zabaveno 1,4 milionu eur (asi 36,5 milionu Kč). Informovala o tom dnes agentura ANSA.

Podvodníci se vydávali mimo jiné za agenty Interpolu, piloty, námořní důstojníky či inženýry pracující na ropných plošinách a kontakty se ženami navazovali prostřednictví seznamovací mobilní aplikace. Když si získali jejich důvěru, pod slibem sňatku je požádali o peníze na "nutné výdaje". Některé z jejich obětí dokonce prodaly i rodinný majetek nebo se zadlužily, aby splnily požadavky těchto podvodníků.

Během rozsáhlého vyšetřování, které vedla turínská prokuratura, policisté prověřili přes 30.000 finančních transakcí ve spolupráci s kolegy ze dvou desítek zemí.

Název policejní operace připomíná italského dobrodruha Giacoma Casanovu, jehož jméno se stalo synonymem pro kariérního záletníka. Někteří historici ale pochybují o uváděných počtech sexuálních dobrodružství (na 130 žen) tohoto světoběžníka, jemuž audienci udělila i ruská carevna Kateřina II. a papež ho dekoroval Řádem zlaté ostruhy. Rodák z italských Benátek Casanova strávil poslední léta života jako knihovník na zámku v Duchcově, kde v roce 1798 zemřel.

Témata:  Itálie podvod svatba internet

Aktuálně se děje

25. května 2024 21:53

Zastavení invaze do Rafahu posílí Hamás, tvrdí Británie

Britská vláda zkritizovala rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který nařídil Izraeli okamžitě zastavit vojenskou ofenzívu ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy. Podle Londýna toto rozhodnutí posílí palestinské hnutí Hamás, informuje agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy