Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Operace Casanova: Italská policie rozbila gang internetových sňatkových podvodníků

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

Italská policie rozbila síť sňatkových podvodníků, kteří se přes internet seznamovali s důvěřivými ženami a posléze z nich vylákali tisíce eur. V rámci policejní operace nazvané Casanova bylo zatčeno 15 lidí a zabaveno 1,4 milionu eur (asi 36,5 milionu Kč). Informovala o tom dnes agentura ANSA.

Podvodníci se vydávali mimo jiné za agenty Interpolu, piloty, námořní důstojníky či inženýry pracující na ropných plošinách a kontakty se ženami navazovali prostřednictví seznamovací mobilní aplikace. Když si získali jejich důvěru, pod slibem sňatku je požádali o peníze na "nutné výdaje". Některé z jejich obětí dokonce prodaly i rodinný majetek nebo se zadlužily, aby splnily požadavky těchto podvodníků.

Během rozsáhlého vyšetřování, které vedla turínská prokuratura, policisté prověřili přes 30.000 finančních transakcí ve spolupráci s kolegy ze dvou desítek zemí.

Název policejní operace připomíná italského dobrodruha Giacoma Casanovu, jehož jméno se stalo synonymem pro kariérního záletníka. Někteří historici ale pochybují o uváděných počtech sexuálních dobrodružství (na 130 žen) tohoto světoběžníka, jemuž audienci udělila i ruská carevna Kateřina II. a papež ho dekoroval Řádem zlaté ostruhy. Rodák z italských Benátek Casanova strávil poslední léta života jako knihovník na zámku v Duchcově, kde v roce 1798 zemřel.

Témata:  Itálie podvod svatba internet

Aktuálně se děje

9:27

Karel Šíp ví jen o dvou lidech, kteří to dělají jinak. A dělají si to těžké

Karel Šíp je veřejností vnímán především jako moderátor a bavič, ale velkou kapitolou v jeho životě je i hudba. Šíp se jí původně věnoval jako muzikant, dnes už jen píše písňové texty. A dělá to tou jednodušší cestou. Sám ví jen o dvou lidech, kteří si to dělají "složité".

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Grónsko

Analýza

Co bude s Grónskem? Dánové dříve dali USA volnou ruku, nátlak ale trpět nebudou

Grónsko, největší ostrov světa, se ocitlo v centru neobvyklé globální pozornosti. Rétorika prezidenta Donalda Trumpa o jeho možném začlenění pod Spojené státy vzbudila obavy mezi spojenci. Ačkoli bezpečnostní argumenty nejsou v kontextu Arktidy bezdůvodné, posílení americké národní bezpečnosti by mělo vycházet ze spojenectví a důvěry, nikoliv z nátlaku. Grónsko může být klíčovým partnerem, ne cílem agrese.