Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Svět se nadále potýká s pandemií, počet obětí překročil tři milióny

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

S pokračující pandemií koronaviru, která už si na celém světě vyžádala více než tři milióny obětí, řeší řada zemí problémy spojené s restriktivními opatřeními, jejich zaváděním či uvolňováním. Dalším problémem zůstává očkování proti covidu-19 a dostupnost vakcín.

Německá vláda dnes bude jednat o novele zákona o potírání infekčních chorob, která by umožnila zavádět celoněmecká opatření nehledě na postoj spolkových zemí. Ministr zdravotnictví Jens Spahn bude jednat s očkovací komisí Stiko, jak postupovat s druhým očkováním lidí do 60 let, kteří jako první várku dostali AstraZeneku.

Slovenské ministerstvo zdravotnictví oznámí vývoj plnění kritérií pro uvolňování karanténních omezení. A restriktivní opatření proti covidu-19 budou také tématem tiskové konference nizozemského premiéra Marka Rutteho, jehož vláda zvažuje zmírnění koronavirové uzávěry.

V Indii, kde nyní denně přibývá nejvyšší počet nakažených ze všech zemí světa, pokračuje hinduistický svátek Kumbh mélá, během nějž se k rituální koupeli v řece Ganze sjely statisíce věřících a do konce měsíce by jejich počet mohl dosáhnout pěti miliónů.

Indie přitom předehnala Brazílii co do počtu nakažených a posunula se na druhé místo mezi nejhůře postiženými zeměmi. Na první příčce zůstávají Spojené státy, které registrují 31,2 milionu infikovaných, z nichž přibližně 562.000 zemřelo. V počtu obětí za USA následuje Brazílie a Mexiko, Indie je čtvrtá.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

27. listopadu 2025 8:27

Leoš Mareš popsal další návštěvu u Hezuckého. Sestřičky naznačily posun k lepšímu

Zdravotní stav Patrika Hezuckého je každý den - a zcela pochopitelně - tématem ranní show na Evropě 2. Leoš Mareš se momentálně musí obejít bez svého parťáka, proto posluchačům alespoň říká novinky z nemocnice. Třeba tu, že Hezucký by mohl zdravotnické zařízení opustit již tento týden. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Požár v Hongkongu

Tragédie v Hongkongu: Po požáru je 80 mrtvých a počet dál roste, policie začala zatýkat

Hongkongská policie naznačila, že nebezpečné lešení a pěnové izolační materiály použité během údržby mohly být příčinou rychlého šíření ničivého požáru v komplexu obytných věžových domů. Při požáru dosud zahynulo nejméně 83 lidí a přes 250 osob je stále pohřešováno. Hasiči i ve čtvrtek bojovali s intenzivním žárem a hustým kouřem, aby se dostali k lidem, kteří mohli být uvězněni ve vyšších patrech komplexu Wang Fuk Court. V pozdních hodinách dne byl z jednoho schodiště v šestnáctém patře jedné z věží zachráněn jeden přeživší.