reklama

Nakažený je v karanténě, protože do ní musejí všichni, kdo na Tchaj-wan přicestují. Má bezpříznakový průběh infekce. Hygienici otestovali dalších deset lidí, kteří v letadle seděli před a za touto osobou: všichni měli negativní výsledek testu.

Objevení nové varianty koronaviru, která dostala název omikron, oznámili ve druhé polovině listopadu vědci v Jihoafrické republice. Mnoho států zareagovalo omezením cest z jižní Afriky.

Tchajwanské úřady dnes informovaly, že v zemi přibylo deset nově nakažených koronavirem, všichni to jsou lidé, kteří přicestovali ze zahraničí. Hlášena nejsou žádná úmrtí. V tomto ostrovním státu s 23,6 milionu obyvatel se od začátku pandemie nakazilo asi 16.730 lidí, 848 z nich zemřelo.

Úřady tento týden na několik dnů nařídily uzavřít tchaj-pejský Ústav pro genomický výzkum, kde se koronavirem nakazila jedna z vědkyň. Ženu v listopadu během pokusů týkajících se covidu-19 dvakrát kousla laboratorní myš. Vědci se nyní snaží zjistit, zda ženu mohlo nakazit toto laboratorní zvířátko, nebo zda se infikovala jinde na pracovišti. Šlo o první případ za více než měsíc, kdy se někdo nakazil přímo na Tchaj-wanu a ne v zahraničí, připomíná server Taiwan News.