reklama

Počty nakažených rostou také v Číně, jsou však výrazně nižší než v řadě dalších zemí. Peking dnes zároveň oznámil, že v pátek zdravotníci naočkovali vakcínou proti covidu-19 dalších 18 milionů lidí.

Čína za 24 hodin zaznamenala 55 případů nákazy koronavirem, o den dříve jich hlásila 64, píše Reuters. Úřady neoznámily za uplynulý den žádné úmrtí v souvislosti s covidem-19. Země, kde žije téměř 1,4 miliardy lidí, dosud podle Reuters informovala o 92.930 případech infekce a 4636 úmrtích spojených s covidem-19 od vypuknutí pandemie.

V Číně zároveň rychle pokračuje očkování. Zdravotníci v pátek aplikovali dalších 18 milionů dávek vakcín, celkem jich poskytli přes1,63 miliardy. Čína očkuje výhradně vlastními preparáty vyvinutými firmami Sinovac a Sinopharm. Ty podle studií snižují riziko propuknutí těžké formy covidu-19, avšak v menší míře než třeba vakcíny firem Pfizer/BioNTech či Moderna, které převládají v USA a Evropě.

V Kuala Lumpuru dnes přes sto lidí demonstrovalo proti tomu, jak vláda zatím řeší pandemii covidu-19, a žádalo premiérovu demisi. Od vypuknutí pandemie země s 32 miliony obyvatel zaregistrovala podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) více než milion nakažených a 8725 úmrtí v souvislosti s covidem-19.

Téměř sedmdesátimilionové Thajsko zaznamenalo dosud 597.287 prokázaných infekcí a 4857 úmrtí v souvislosti s covidem-19. Za poslední den v zemi po nákaze koronavirem zemřelo 178 lidí, což je dosavadní denní maximum. Stejně jako mnoho dalších zemí v jihovýchodní Asii i Malajsii a Thajsko zasáhl vysoce nakažlivý kmen delta, který se nejprve objevil v Indii.

reklama