Počínaje prvním červencem budou lidé před odletem a nástupem do letadla předkládat pouze osvědčení o očkování nebo výsledek testu na koronavirus.

"Zmírnění kontrolních opatření by mělo být přínosem pro thajský cestovní ruch a mělo by pomoci oživit jeho růst," uvedl thajský ministr cestovního ruchu a sportu Pchipchat Ratčakitprakán.

Thajsko očekává, že v letošním roce zemi navštíví nejméně 7,5 milionu lidí. Podle ministra se ale bude snažit přilákat letos až deset milionů návštěvníků.

Thajsko patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím v Asii a před pandemií covidu-19 se turistický sektor podílel na thajském hrubém domácím produktu asi 12 procenty. V roce 2019 navštívilo zemi 40 milionů turistů. Pandemie Thajsko tvrdě zasáhla, země ztratila tři miliony pracovních míst souvisejících s cestovním ruchem a roční příjmy v odhadované výši 50 miliard dolarů (1,1 bilion korun). Turistický ruch v Thajsku nyní opět oživuje, čísla ale zdaleka nedosahují úrovně před pandemií. V březnu přicestovalo do země 210.800 turistů, zatímco v roce 2019 toto číslo za stejný měsíc dosahovalo hodnoty 3,3 milionu.

V Thajsku, které má 70 milionů obyvatel, počet denních infekcí koronavirem od konce května klesá. Dnes v zemi registrovali 1967 nových případů a 19 úmrtí.