reklama

Příbuzní obviněných tvrdí, že na svatbu, která se odehrála už před pěti lety, byl pozván bývalý spolužák a kamarád nevěsty Maxim. Ten se na veselce bavil tak dobře, že rozdával své vizitky, fotografoval se s dalšími hosty a vůbec neskrýval, že dělá pro tajnou službu, u které to dotáhl na kapitána. Namísto vlastního upovídaného důstojníka se ale FSB zaměřila na novomanžele a Maxim v případu nefiguruje dokonce ani jako svědek.

Vyšetřovací spis sice v současnosti čítá už 12 svazků, ale v podstatě jde podle deníku jen o jediné: o kontrarozvědčíkovi Maximovi se mohli dozvědět lotyšští rozvědčíci, protože na svatbu byli pozváni i nevěstini příbuzní ze sousední pobaltské země. A záběry z veselky se objevily nejen na sociálních sítích, ale odvysílala je také jedna pobaltská televize.

Antonina Ziminová-Antonecová a její muž Konstantin Antonec vinu odmítají, případ pokládají za vykonstruovaný, vždyť nikdy ani neměli přístup ke státnímu tajemství. Ale od předloňského června se někdejší nevěsta se nalézá ve vazební věznici a loni v létě se v cele ocitl i její muž.

reklama