Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragická smrt české řidičky ve Švýcarsku: Zabil ji kámen odražený z kamionu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Česká řidička přišla v pátek o život při dopravní nehodě na západě Švýcarska. Do její hlavy narazil kámen, který se odrazil od protijedoucího kamionu, informovala na svém webu místní policie.

Nehoda se stala v kantonu Neuchatel mezi obcemi Valangin a Dombresson. Kámen, který odletěl od protijedoucího kamionu, prorazil čelní sklo auta řidičky, zasáhl ji do hlavy a poté vyletěl zadním oknem ven.

"Díky duchapřítomné reakci spolujezdkyně na předním sedadle vozidlo zastavilo o několik stovek metrů dál bez dalšího incidentu," uvedla policie. Spolujezdkyně i dítě na zadním sedadle zůstaly nezraněné.

Těžce zraněná 60letá řidička byla letecky převezena do nemocnice v Bernu, kde o několik hodin později zemřela.

Témata:  Švýcarsko auto

Související

Aktuálně se děje

10. května 2025 11:40

Zmatený princ Harry klepal lidem na dveře. Tvrdil, že hledá kamaráda

V době, kdy princ Harry před britským soudem tvrdil, že se bez ozbrojené ochranky v Británii necítí bezpečně, byl zachycen na kameře zvonku, jak se v londýnské čtvrti Fulham snaží najít dům svého známého – neúspěšně. Než se dostal ke správnému domu, zaklepal alespoň na tři různé adresy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

raketový systém Patriot

Rakety Patriot jsou pro Ukrajinu klíčové. Proč nedokáže vyrobit vlastní náhradu?

Ukrajinská města v posledních týdnech čelila smršti ruských balistických útoků, které si vyžádaly desítky civilních obětí. Útočné rakety Iskander s klastrovými hlavicemi zabíjely v Sumách i v Kryvém Rihu, v Kyjevě se podařilo část střel zneškodnit, přesto čtyři zasáhly cíl – zemřelo 12 lidí a téměř 90 jich bylo zraněno. Ukrajinská protivzdušná obrana, dříve považovaná za jednu z nejlepších v Evropě, naráží na limity. Důvod? Nedostatek moderních systémů typu Patriot, jejichž efektivitu Ukrajina nedokáže domácími silami nahradit.