Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragická srážka vlaku s autobusem na Slovensku: Několik lidí zemřelo

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Nejméně šest lidí zemřelo při srážce vlaku jedoucího z Prahy s autobusem u Nových Zámků na Slovensku. Dalších pět osob utrpělo zranění, uvedli záchranáři s tím, že zásah na místě tragické události stále pokračuje. 

Ke srážce došlo na železničním přejezdu mezi Novými Zámky a Dvory nad Žitavou. V úseku je momentálně podle Železniční společnosti Slovensko (ZSSK) přerušený provoz. 

Mluvčí Železnice Slovenské republiky Vladimíra Bahýlová pro TASR uvedla, že nehoda se stala krátce po 17. hodině na chráněném železničním přejezdu se závorami a světelnou signalizací. Autobus je po srážce těžce poškozený, lokomotiva hoří. 

Na místo nehody míří slovenský ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), který již vyjádřil soustrast pozůstalým a poděkoval zasahujícím složkám. "Se zármutkem jsem přijal zprávu o tragické srážce vlaku s autobusem u Nových Zámků. Vyjadřuji upřímnou soustrast pozůstalým. Zraněným přeji co nejrychlejší zotavení," napsal na sociální síti.

Generální ředitel Českých drah Michal Krapinec sdělil na síti X, že havaroval expres Metropolitan jedoucí z Prahy do Budapešti. "Podle informací od záchranářů jsou cestující z vlaku v pořádku a byli evakuováni ze soupravy. Náš strojvedoucí byl s lehkými popáleninami ošetřen na místě," uvedl a vyjádřil upřímnou soustrast pozůstalým. 

Témata:  nehody vlaků vlaky Slovensko

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy