Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tři francouzští neonacisté byli obviněni z teroristického zločinného spolčení

Francouzská policie
Francouzská policie
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Tři členové neonacistické skupiny, které francouzská policie v úterý zadržela na východě země, byli obviněni z "teroristického zločinného spolčení" a čekají ve vazbě na soudní řízení.

S odvoláním na soudní zdroj o tom dnes informovala agentura AFP. Dva muže a jednu ženu prokuratura podezírala z přípravy atentátu na lóži svobodných zednářů.

Policisté v úterý zadrželi celkem šest lidí, kteří se hlásí k malé neonacistické skupině Čest a národ (Honneur et nation). Obviněni byli muži ve věku 29 a 56 let a 53letá žena. Tři další zadržení, rovněž dva muži a žena, byli propuštěni.

Francouzská Národní protiteroristická prokuratura (Pnat) se aktivitami této krajně pravicové skupiny zabývala od února. Zadržené podezírala z přípravy atentátu v departementu Moselle na severovýchodě Francie. Podle prokuratury vyhledávali zbraně a obhlíželi možné místo útoku, který ale nejspíš neplánovali na nejbližší dny.

Témata:  Francie terorismus

Aktuálně se děje

11. dubna 2024 19:06

Orbán má nového nepřítele. Péter Magyar do ulic přivedl desítky tisíc lidí

Maďarský právník a bývalý diplomat administrativy premiéra Viktora Orbána, Péter Magyar, který v posledních týdnech vedl dva masové protesty proti Orbánově vládě, nyní zakládá politickou stranu nazvanou TISZA - Tisztelet és Szabadság Párt (Strana respektu). Tuto informaci zveřejnil ve čtvrtek na svém Facebooku.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy