O obvinění informovala CNN. Společně s Trumpem čelí obvinění dalších 18 osob. Jde například o bývalého personálního ředitele Bílého domu Marka Meadowse, Trumpova osobního právníka Rudiho Giulianiho či Jeffreyho Clarka, který za éry bývalého prezidenta působil na ministerstvu spravedlnosti.

Obvinění předcházely výslechy svědků, které probíhaly před velkou porotou, ale za zavřenými dveřmi. "Trump a další obvinění odmítli přijmout, že Trump prohrál, a vědomě a úmyslně se připojili ke spiknutí s cílem nezákonně změnit výsledek voleb v Trumpův prospěch," stojí v obžalobě.

Případ vyšetřovala státní zástupkyně Fani Willisová. Jde již o čtvrtou obžalobu hlavního favorita na zisk republikánské nominace pro boj o Bílý dům v příštím roce.

V pondělí se na webu soudu v okrese Fulton v americkém státě Georgia na krátkou chvíli objevil dokument popisující několik obvinění vůči exprezidentovi Donaldu Trumpovi v souvislosti s pokusem zvrátit prohru v prezidentských volbách v roce 2020. Soud následně dokument z webu bez vysvětlení stáhl. Na zveřejnění a následné stažení dokumentu upozornil například deník Guardian.

Okres Fulton je nejlidnatějším v Georgii, dění po poslední prezidentské volbě se řeší už přes dva roky. Případ spustil únik nahrávky telefonátu mezi Trumpem a nejvyšším volebním činitelem ve státě, který byl nabádán k nalezení dalších hlasů ve prospěch exprezidenta.

Trumpa za poslední měsíce obvinili ve čtyřech kauzách. Jde v nich nejen o snahu zvrátit výsledky voleb, ale také například o údajné nelegální přechovávání tajných dokumentů.