Závěry šetření sdílel se svými čtenáři list Wall Street Journal, který napsal, že průzkum podtrhuje jeden z pozoruhodných rysů primárek před prezidentskými volbami v příštím roce, a to fakt, že soudní tahanice kandidáty posilují, ačkoliv v minulosti by zřejmě vedly k pravému opaku.

Trump nadále navyšuje náskok na soupeře, nad DeSantisem pohodlně vede v poměru 59 ku 13 procentům. U floridského guvernéra je navíc patrný opačný trend, jeho preference v poslední době klesají.

Do průzkumu se zapojilo na šest stovek republikánských voličů, kteří jasně deklarovali, že se zúčastní výběru prezidentského kandidáta své preferované strany. Názor vyjádřili v závěru srpna po první televizní debatě, které se však bývalá hlava státu nezúčastnila.

Exprezident je například obviněn kvůli pokusu zvrátit porážku ve státě Georgia během prezidentských voleb v roce 2020. Společně se spolupracovníky čelí obvinění z 41 trestných činů, mezi nimiž nechybí vydírání. Sazba za tento trestný čin je až 20 let vězení.

Trumpa za poslední měsíce obvinili hned ve čtyřech kauzách. Jde v nich nejen o snahu zvrátit výsledky voleb, ale také například o údajné nelegální přechovávání tajných dokumentů.