Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump porušil zákaz vyjadřovat se o zaměstnancích soudu

Donald Trump
Donald Trump
Foto: kremlin.ru

Newyorská prokuratura se domnívá, že exprezident Donald Trump porušil zákaz vyjadřovat se na veřejnosti o zaměstnancích soudu, když na sociální síti zveřejnil nepravdivé informace o dceři soudce. Trump čelí žalobě za údajné podplácení.

Soudce Juan M. Merchan, který jednání vede, nařídil v úterý Trumpovi, aby se zdržel jakýchkoliv vyjádření, kterými by útočil na svědky, žalobce či členy poroty. Prezidentský kandidát se přesto neudržel.

Exprezident ve středu na sociální síti Truth Social uvedl, že dcera soudce vydělává na snaze "dostat Trumpa". Například ji obvinil z toho, že na sítích zveřejnila fotografii, na které je on za mřížemi. Mluvčí newyorského soudu uvedl, že Trumpova tvrzení jsou nepravdivá.

Newyorská prokuratura v pátek sdělila, že Trump by měl být potrestán za další porušení nařízení. Konkrétně hrozí, že bude uznán vinným z pohrdání soudem. Může dostat pokutu či trest odnětí svobody, uvedla agentura AP.

Soudní proces v tomto konkrétním případě má začít 15. dubna. Trump čelí žalobě z podplácení pornoherečky Stormy Daniels, aby během kampaně před prezidentskými volbami v roce 2016 mlčela o jejich poměru. Trump obvinění odmítá.

Témata:  Donald Trump USA

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 7:08

Senát peníze pro Ukrajinu odhlasuje 23. dubna. Schumer: Buďte si jisti, že Amerika pomůže

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy