Obchod, který nemá oficiální vazby s Bílým domem, věnoval pamětní mince i další významným okamžikům Trumpova prezidentského mandátu, například setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem v roce 2018.

Pamětní mince má podle ředitele obchodu Anthonyho Gianniniho připomínat "(Trumpův) úspěch a osobní vítězství nad smrtonosným virem". Giannini uvedl, že "prezident Donald Trump je silný na takřka nadlidské úrovni". Mince, jejíž podoba zatím nebyla zveřejněna, má stát 100 amerických dolarů (zhruba 2300 Kč).

Obchod přišel s oznámením krátce poté, co Trump opustil nemocnici Waltera Reeda, kde se s nemocí covid-19 léčil čtyři dny. Lékaři mu podali experimentální lék na bázi uměle vytvořených protilátek, lék remdesivir a nakonec i kortikosteroid dexametazon. Ještě před propuštěním Trump na twitteru napsal, že se cítí velice dobře. "Nebojte se covidu. Nenechte jej ovládnout vaše životy," vyzval na sociální sítí Američany. Americký prezident je ovšem často kritizován, že nemoc covid-19 zlehčuje.