Trumpův právní zástupce Joe Tacopina podle NBC řekl, že Trump se odvolává kvůli výši peněžního obnosu, který má zaplatit, i proti všem pro něj nepříznivým "nařízením, rozhodnutím, vyhláškám, rozhodnutím, stanoviskům, memorandům, závěrům nebo zjištěním".

Devítičlenná porota dospěla k závěru, že se Trump zneužití dopustil a má poškozené Carrollové zaplatit odškodné ve výši pět milionů dolarů, což je v přepočtu více než 100 milionů korun. Porota, jejíž dvě třetiny tvořili muži a jednu ženy, se o konečném rozhodnutí radila tři hodiny.

Trump po vyhlášení rozsudku na své sociální síti Truth Social napsal, že "absolutně neví, kdo ta žena je". Verdikt označil za skandální, podle politika jde o "pokračování největšího honu na čarodějnice".

Exprezident čelil žalobě ze strany bývalé novinářky, která uvedla, že ji znásilnil v polovině 90. let a poté ji pomluvil, když její tvrzení mimo jiné zpochybnil slovy, že "není jeho typ". Kontroverzní politik obvinění vytrvale odmítá.

Trump je podle průzkumů favoritem republikánských primárek před prezidentskou volbou v příštím roce. Bývalá hlava státu by v ní mohla vyzvat tu současnou, tedy Joea Bidena, který jej po výhře v listopadu 2020 vystřídal v Bílém domě.

reklama