Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump se opřel do EU. Jde o obchodování

Donald Trump
Donald Trump
Foto: Instagram

Americký prezident Donald Trump dnes opět kritizoval obchodní politiku Evropské unie. Při projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku také uvedl, že Spojené státy jsou blízko k podpisu první fáze obchodní dohody s Čínou. O vývoji obchodních rozhovorů mezi Washingtonem a Pekingem však neposkytl žádné podrobnější informace.

Americký prezident dnes mluvil mimo jiné o "hrozných" obchodních bariérách v Evropské unii, které jsou podle něj v mnoha směrech horší než v případě Číny.

Spojené státy a Čína spolu už od loňského roku vedou obchodní válku, v jejímž rámci na sebe vzájemně uvalují cla. Trump viní Čínu z řady nekalých obchodních praktik, které podle něj poškozují americké podniky.

Trump dnes také znovu kritizoval americkou centrální banku (Fed) kvůli pomalému snižování úrokových sazeb. Zároveň poukázal na silný hospodářský výkon USA během svého funkčního období.

Témata:  Donald Trump EU zahraniční obchod

Související

Aktuálně se děje

8. února 2026 12:27

Pyšná Dara Rolins. Dcera zpěvačky sama vysvětlila, proč si mění příjmení

Dara Rolins musí být na svou dceru hrdá, protože Laura vystoupila sama za sebe a obhájila si rozhodnutí o změně příjmení. Kvůli odchodu do zahraničí a jednodušší výslovnosti z ní totiž bude taky Rolins. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy