Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump v posledním průzkumu předběhl Bidena

Donald Trump, 45. prezident USA
Donald Trump, 45. prezident USA
Foto: The White House

Podle nedávného průzkumu Siena College Research Institute pro deník New York Times (NYT) by většina registrovaných voličů v USA (48 procent) zvolila prezidentem bývalého republikánského šéfa Bílého domu Donalda Trumpa.

Jeho nástupci v této funkci, demokratovi Joeu Bidenovi, by dalo svůj hlas 43 procent voličů.

Z průzkumu vyplývá, že pouze jeden ze čtyř respondentů uvedl, že USA se v současnosti ubírají správným směrem. S politikou prezidenta Bidena nesouhlasí 47 procent dotázaných, což je nejvyšší hodnota od začátku jeho funkčního období.

Podle průzkumu by Trumpa v listopadových volbách opět volilo 97 procent voličů, kteří mu dali hlas v roce 2020. Za Bidena by tentokrát hlasovalo jen 83 procent dotázaných, deset procent by podpořilo Trumpa.

Průzkum NYT ukázal, že 19 procent voličů nesouhlasí ani s Bidenem, ani s Trumpem. Biden je však méně neoblíbený (38 procent) než Trump (45 procent).

Toto sedmiprocentní rozpětí je podle NYT signifikantní: v posledních dvou prezidentských volbách vyhrál kandidát, který mezi „double haters“ je méně neoblíbený.

Témata:  USA Donald Trump Joe Biden

Související

Aktuálně se děje

17. dubna 2026 13:44

Druhý nováček v letošní StarDance. Bude tančit s některou ze slavných žen

Daniel Makovec nebude jediným nováčkem v letošní řadě StarDance. Česká televize v pátek představila osmého tanečníka, který přijal její nabídku. Na jednu zásadní věc se ale stále čeká. Produkce zatím neprozrazuje, s kým tanečníci utvoří páry. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Péter Magyar (TISZA)

Komentář

Přivede Magyar Maďarsko do eurozóny? Trhy naznačují odpověď

Trhy o tom zatím rozhodně přesvědčeny nejsou. Výnos maďarských dluhopisů sice po jeho volebním triumfu citelně klesl. I tak se však rozdíl ve výnosu (spread) desetiletých maďarských a desetiletých slovenských dluhopisů drží o něco výše než v průměru v letech 2018 a 2019. A to eurové Slovensko rozhodně rozpočtově nehospodaří nikterak ukázkově.