Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump vyhrál další republikánské primárky a je blízko nominaci

Donald Trump
Donald Trump
Foto: kremlin.ru

Exprezident Donald Trump o víkendu naplnil očekávání a zvítězil v dalších republikánských primárkách v Jižní Karolíně. Znovu se tak přiblížil získání nominace pro listopadové prezidentské volby, v nichž se očekává opakování jeho souboje s úřadujícím prezidentem Joem Bidenem.

O Trumpově vítězství informovala agentura AP. Trump tak opět triumfoval nad poslední zbývající soupeřkou v rámci primárek Nikki Haleyovou, která přitom v minulosti byla guvernérkou Jižní Karolíny, kde se hlasovalo. Jediná vyzyvatelka bývalého prezidenta přesto vzkázala, že hodlá v souboji pokračovat.

"Ještě nikdy jsem neviděl Republikánskou stranu tak sjednocenou, jako je teď," prohlásil Trump před příznivci jen krátce po uzavření hlasovacích místností. "Můžete tak 15 minut slavit, ale pak se musíme vrátit do práce," dodal.

AP připomněla, že bývalý prezident zatím triumfoval ve všech republikánských primárkách, které se dosud konaly v Iowě, New Hampshire, Nevadě a na Amerických Panenských ostrovech. Očekává se, že nyní opět stoupne tlak na Haleyovou, aby z boje odstoupila.

V listopadových prezidentských volbách se počítá s dalším soubojem Trumpa s Bidenem. Mezi oběma politiky to naposledy jiskřilo v souvislosti se smrtí ruského opozičního politika Alexeje Navalného ve vězení, když současný prezident kritizoval svého pravděpodobného vyzyvatele. Bidenovi se konkrétně nelíbilo, že republikánský rival využívá úmrtí Navalného ke kritice USA.

Témata:  Donald Trump USA

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 20:30

Smrt hvězdy kultovního seriálu Derrick. Fritz Wepper se rozhodl ukončit léčbu vážné nemoci

Koncem března zemřel slavný německý herec Fritz Wepper, kterého dobře znali i čeští diváci. Jeho manželka oznámila, že zemřel v mnichovském hospici. Slavnému herci bylo 82 let.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy