O dnešním vývoji v kauze informovala CNBC krátce před uplynutím lhůty stanovené prokuraturou pro dobrovolné vydání se úřadům. Po Trumpově návštěvě v Atlantě zbývalo ještě sedm nenahlášených obviněných, přičemž čas měli do dnešního poledne místního času. Ráno přišla zpráva, že úřadům se vzdalo dalších pět včetně někdejšího činitele ministerstva spravedlnosti Jeffreyho Clarka, který se předtím snažil proceduru zdržet.

Exprezident Trump je obviněn kvůli pokusu zvrátit porážku ve státě Georgia během prezidentských voleb v roce 2020. Společně se spolupracovníky čelí obvinění z 41 trestných činů, mezi nimiž nechybí vydírání. Sazba za tento trestný čin je až 20 let vězení. 

I vzhledem k počtu obviněných stojí před všemi zúčastněnými dlouhý proces, napsal deník New York Times. Trump a další se zatím nevyjádřili k otázce své viny, přičemž okresní prokurátorka Fani Willisová navrhla, aby se jednání v této věci uskutečnila 5. září. Pak by následovala fáze určená pro žádosti obviněných ohledně vývoje soudního procesu.

Trumpa za poslední měsíce obvinili ve čtyřech kauzách. Jde v nich nejen o snahu zvrátit výsledky voleb, ale také například o údajné nelegální přechovávání tajných dokumentů.