reklama

Incident se stal necelých 100 metrů před vchodem do severní části budovy, kde sídlí Senát. Auto podle agentury AP najelo do kontrolního stanoviště, kudy obvykle do areálu vjíždějí zákonodárci a další zaměstnanci. Kongres dnes nejedná.

Svědci na místě agentuře Reuters sdělili, že policie uzavřela několik přilehlých ulic a že se před budovou Kongresu pohybuje zvýšený počet příslušníků bezpečnostních složek.

Televize CNN s odvoláním na zdroje z policie a z Kongresu uvedla, že podezřelý po nárazu do barikády vystoupil z auta s nožem v ruce, načež jej policisté postřelili. V kritickém stavu byl pak převezen do nemocnice, podle USCP dýchal a byl při vědomí.

Prezident Joe Biden v době incidentu již nebyl v nedalekém Bílém domě, nýbrž na cestě do svého víkendového sídla v Camp Davidu.

V okolí Kapitolu panují zvýšená bezpečnostní opatření od 6. ledna, kdy do něj vtrhli podporovatelé tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa ve snaze přerušit formální potvrzení vítězství kandidáta Demokratické strany Joea Bidena v listopadových prezidentských volbách. Po necelých dvou měsících se však ochranná opatření začala uvolňovat, demontován byl například plot kolem budovy Kongresu.

reklama