Němka podle sdělení prokuratury mimo jiné zadávala urychlení a koordinaci plánů. Zapojena byla údajně do obstarávání zbraní a výbušnin a opakovaně vyzývala k rychlé realizaci plánu a navrhovala konkrétní termíny. Učitelka v důchodu údajně také vedla náborové rozhovory s potenciálními členy uskupení.

Policisté ze zemského kriminálního úřadu ve spolkové zemi Porýní-Falc a saské policie dnes obviněnou zadrželi v okrese Mittelsachsen. Vazební soudce má později rozhodnout, zda žena bude poslána do vyšetřovací vazby.

Žena je stoupenkyní ideologie, která odmítá německou ústavu a státní zřízení spolkové republiky. Podle těchto představ nadále existuje Německá říše na základě ústavy z roku 1871. Čtyři údajní komplicové ženy, Němci z Neustadtu an der Weinstraße (Porýní-Falc), Falkensee u Berlína a z okresů Ammerland (Dolní Sasko) a Landshut (Bavorsko), byli zadrženi už 13. dubna.

Skupina podle vyšetřovatelů připravovala únos německého ministra zdravotnictví Karla Lauterbacha a dalších vládních činitelů, celostátní výpadek proudu a vyvolání chaosu s cílem vytvořit "podmínky podobné občanské válce". Nakonec údajně chtěla svrhnout demokratický systém země. Policie při raziích zabavila mimo jiné střelné zbraně a náboje.

reklama