Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajina bude motivovat vojáky k ničení ruské techniky

Ukrajinská armáda
Ukrajinská armáda
Foto: mil.in.ua

Ukrajinští vojáci, kteří zničí ruskou bojovou techniku, budou odměněni dalšími dny dovolené. Tento týden to schválila vláda. Čím hodnotnější techniku vojáci zneškodní, tím více volna získají, uvádí web ukrajinské televize Kanal 24.

Za zničení letadla nebo lodi získají vojáci pět dní dovolené navíc.

Čtyři dny dostanou za zničení protiletadlového raketového systému, vrtulníku nebo radarového systému protivzdušné obrany.

Tři dny volna budou uděleny za zničení tanku, bojového vozidla pěchoty, těžkého bezpilotního letounu s dlouhým dosahem nebo rakety.

Jeden den navíc získají vojáci za zničení lehkého bezpilotního letounu s dosahem do 70 kilometrů.

Velitel jednotky může rozhodnout, že až tři další vojáci, kteří se podíleli na zničení nepřátelské techniky, si také mohou vzít dovolenou navíc.

Podle Kanalu 24 mají ukrajinští vojáci nárok na maximálně 30 dní dovolené ročně, kterou si nemohou vybrat najednou. Mají také nárok na volno z vážných rodinných důvodů.

V prvních měsících po ruském útoku na Ukrajinu oznámilo ruské ministerstvo obrany, že členům invazních sil vyplácí odměny za zničení ukrajinské a západní vojenské techniky.
 
 

Témata:  válka na Ukrajině Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 20:14

Stoltenberg eskaluje napětí, reaguje Kreml na slova šéfa NATO

Rusko vnímá nejnovější vyjádření šéfa NATO Jense Stoltenberga jako další eskalaci napětí. Generální tajemník aliance v rozhovoru uvedl, že členské země bloku jednají v reakci na rostoucí hrozbu ze strany Ruska a Číny o možném uvedení dalších jaderných zbraní do stavu pohotovosti. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy