reklama

V úterý ukrajinský resort zdravotnictví informoval o 333 zemřelých za poslední den a ve středu o 342 úmrtích, což byla předchozí denní maxima. Ve středu ministerstvo rovněž oznámilo dosud nejvyšší počet hospitalizací pacientů s covidem-19 nebo podezřením na něj, píše Ukrajinska pravda. Zdravotníci podle ní v úterý přijali do nemocnic 5438 nemocných s touto nemocí.

Celkem se v zemi, kde žije na 42 milionů obyvatel, infikovalo od vypuknutí pandemie skoro 1,6 milionu osob, z nichž 31.135 zemřelo.

Ukrajina v posledních týdnech čelí růstu rychlosti šíření koronaviru a premiér Denys Šmyhal hovoří o třetí vlně pandemie. Šéf resortu zdravotnictví Stepanov uvedl, že se v zemi rozšířila britská mutace koronaviru, která je nakažlivější. Vláda proto v úterý zpřísnila režim vstupu do země - lidé mohou přijíždět jen s negativním testem na koronavirus. Minulý týden úřady zavedly v několika regionech přísnější karanténní opatření, zavřely se například restaurace, kavárny, obchody vyjma prodejen potravin, zakázány jsou veřejné akce.

Ukrajina před několika týdny zahájila očkování proti covidu-19, ve středu zdravotníci aplikovali první dávku vakcíny 18.561 lidem. Celkem za zhruba měsíc vakcinace provedli 155.587 očkování, podotkla Ukrajinska pravda. Podle agentury Reuters Ukrajina zatím obdržela půl milionu dávek přípravku CoviShield, což je verze vakcíny firmy AstraZeneca vyráběná v Indii.

Ruský operativní štáb dnes podle agentury Reuters informoval o 9.221 nově potvrzených případech koronaviru za posledních 24 hodin a 393 úmrtích. Celkem se v zemi s přibližně 146 miliony obyvatel prokazatelně nakazilo koronavirem dosud skoro 4,5 milionu lidí, z nichž 96.612 zemřelo. Server Kommersant podotkl, že denní přírůstek se oproti předchozímu dni, kdy úřady zaregistrovaly 8861 případů, zvýšil o necelá čtyři procenta.

reklama