"Ministerstvo zahraničí dnes předalo běloruskému ministerstvu zahraničí oficiální nótu o rozhodnutí ukrajinské strany snížit počet pracovníků běloruského velvyslanectví na Ukrajině na nejvýše pět lidí. Diplomatické akreditace ostatních pracovníků velvyslanectví se ruší a jejich pobyt - jakož i členů jejich rodin - na ukrajinském území se označuje za nežádoucí," uvedl mluvčí Oleh Nikolenko. Ukrajinské ministerstvo podle deníku také uzavřelo honorární konzulát Běloruska ve Lvovu.

Bělorusko ve středu nařídilo 12 ukrajinským diplomatům opustit zemi do 72 hodin. "Ukrajinské velvyslanectví bude v Bělorusku nadále pracovat ve formátu 1+4, to znamená velvyslanec a čtyři zaměstnanci," uvedl mluvčí běloruského ministerstva zahraničí Anatol Hlaz podle agentury Interfax.

Bělorusko dnes na diplomatickém poli narazilo také u Světové obchodní organizace (WTO). Podle agentury Nexta se rozhodla přestat posuzovat žádost východoevropské země o přistoupení. 

Minsk je spojencem Moskvy. Rusko svou invazi na Ukrajinu podniklo částečně i z běloruského území, kde ještě před útokem na Ukrajinu rozmístilo tisíce vojáků. Ruské letouny k náletům na Ukrajinu vzlétají i z běloruských letišť.