Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajina podle Kyjeva pohřešuje více než 7000 vojáků

Ukrajinská armáda
Ukrajinská armáda
Foto: mil.in.ua

Podle ukrajinského zmocněnce pro nezvěstného vojáky Oleha Kotenka se v současné válce mezi Ruskem a Ukrajinou pohřešuje více než 7 000 ukrajinských vojáků. Kotenko doufá, že většina z nich je naživu v ruském zajetí.

"Je to trošku víc než 7 000. Doufáme, že lidé, které hledáme, jsou v zajetí," uvedl podle serveru Ukrainska pravda zmocněnec a dodal, že obvykle se 60 až 65 procent pohřešovaných nakonec najde naživu v zajetí, zatímco ostatní jsou bohužel po smrti.

I když Kyjev i Moskva nezveřejňují své ztráty ve válce, která trvá už 419 dní, ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov naznačil, že celkové ukrajinské ztráty, tedy zabití, zranění, pohřešovaní a zajatí vojáci, jsou menší než počet obětí únorového zemětřesení v Turecku, jehož počet přesáhl 50 000.

I přesto, že ukrajinské vedení oznámilo, že podrobné informace o ztrátách bude zveřejňovat až po skončení války, občas se objevují obecné údaje z Kyjeva. Například v prosinci poradce prezidenta Ukrajiny Mychajlo Podoljak uvedl, že od ruské invaze do konce listopadu zemřelo přibližně 13 000 ukrajinských vojáků.

Témata:  válka na Ukrajině Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

16. června 2024 18:01

Pellegrini přijede do Česka. Návštěva má být symbolem usmíření

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini v diskusním pořadu veřejnoprávní televize RTVS prozradil, že český protějšek Petr Pavel vnímá blížící se Pellegriniho návštěvu Česka jako možná symbol usmířen mezi oběma zeměmi po březnovém přerušení mezivládních konzultací. Pellegrini dorazí do Prahy 26. června. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy