Kyjev se k odpovědnosti za útok nepřihlásil, zásah správy DNR ale na komunikační platformě telegram potvrdil Serhij Leščenko z ukrajinské prezidentské kanceláře.

Útok si podle prvních zpráv nevyžádal oběti ani zranění, napsala agentura Interfax. Doplnila, že Pušilin se nachází v bezpečí.

Zasažená budova je viditelně poškozena, sdělili Interfaxu svědci z místa. Kromě objektu správy DNR zasáhly ukrajinské síly v Doněcku podle proruských separatistů také hotel, doplnila agentura.

Pušilin po útoku obvinil Západ, že dodává Ukrajině zbraně, které jsou podle něj používány k útokům na rezidenční oblasti v Doněcku. Svá obvinění vznesl ve videozáznamu, který natočil před poškozenou budovou svého úřadu a který zveřejnil na komunikační platformě telegram. Starosta města Alexej Kulemzin mezitím podle agentury TASS uvedl, že v centru Doněcku při jiném dnešním ostřelování ukrajinských sil zemřeli tři lidé.

O víkendu podle médií narazil dron do budovy velitelství ruské Černomořské flotily na poloostrově Krym. Ruskem dosazený sevastopolský gubernátor Michail Razvožajev ale podle agentury TASS uvedl, že dron nad velitelstvím sestřelila protivzdušná obrana.