Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajina podnikla rozsáhlé útoky dronů na ruské ropné rafinérie a radarové stanice

Ukrajinská armáda
Ukrajinská armáda
Foto: mil.gov.ua **www.mil.gov.ua**

V pátek brzy ráno došlo k rozsáhlému útoku ukrajinských dronů na čtyři ruské ropné rafinérie, několik radarových stanic a další cíle v Rusku. 

Ukrajina považuje tato ropná zařízení za legitimní vojenské cíle, protože zásobují ruská vojska během více než dvouleté invaze. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

Ukrajinská armáda uvedla, že zaútočila na rafinerie v Afinsku, Ilsku, Krasnodarsku a Astrachanu. Poškození těchto rafinerií by mohlo zkomplikovat dodávky paliv a topného oleje, uvedl Reuters.

Dronové útoky se také zaměřily na radarové stanice a střediska elektronické rozvědky v Brianské oblasti a na okupovaném Krymu. Dále byly zasaženy sklady a odpalovací místa dronů, velitelská a řídící střediska v Krasnodarském kraji, stejně jako výcviková střediska a sklady pohonných hmot.

Ruská armáda oznámila, že sestřelila 70 dronů nad Černým mořem a Krymským poloostrovem, 43 dronů nad Krasnodarskou oblastí a další dron nad Volgogradskou oblastí.

Tento útok ukrajinských dronů přišel v reakci na sérii ruských leteckých útoků na ukrajinská energetická zařízení, které způsobily výpadky elektřiny na Ukrajině a vyvolaly obavy o schopnost energetické sítě vydržet nadcházející zimu. 

Témata:  válka na Ukrajině Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy