Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajina údajně na Krymu zničila ruské vesmírné komunikační centrum

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie
Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie
Foto: mil.in.ua

Ukrajinské ministerstvo obrany oznámilo, že jeho armáda tento týden zničila ruské komunikační centrum na anektovaném Krymském poloostrově. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

V příspěvku na síti Telegram ministerstvo uvedlo, že ukrajinské síly pokračují v oslabování bojového potenciálu Ruska. Konkrétně došlo k zničení zařízení na Krymu, které je klíčovou součástí ruského satelitního komunikačního a navigačního systému.

V neděli se na sociálních sítích objevily záběry zachycující požár v oblasti, kde se nachází toto ruské vesmírné centrum.

Ukrajina také zaútočila na město Sevastopol na Krymu, což mělo za následek smrt nejméně čtyř lidí, včetně dvou dětí, a více než 150 zraněných. Kreml v pondělí obvinil Spojené státy z odpovědnosti za útok, na což USA odpověděly, že Ukrajinci sami rozhodli o cíli útoku. Severní Korea ve čtvrtek odsoudila tento útok jako neomluvitelný a ohavný zločin proti lidskosti.

Krym byl anektován Ruskem v roce 2014 a je považován Ruskem za jeho území, i když většina mezinárodního společenství stále uznává Krym jako součást Ukrajiny.
 
 

Témata:  válka na Ukrajině Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

18. července 2024 11:15

V Británii začal summit evropských lídrů na téma migrace

Britský premiér Keir Starmer svolal ve čtvrtek summit Evropského politického společenství (EPC) v Oxfordshiru, Anglie, zaměřený na zabezpečení hranic kontinentu a řešení otázky azylu.  Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy