Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajinci zavraždění v Německu byli vojáci, prozradil Kyjev

Německá policie, ilustrační fotografie.
Německá policie, ilustrační fotografie.
Foto: INT

Dva Ukrajinci, které měl v sobotu v německé spolkové zemi Bavorsko ubodat ruský občan, byli příslušníky ozbrojených sil. Kyjev to potvrdil podle ukrajinských médií, které cituje agentura DPA. Ukrajinští vojáci v Německu podstupovali rehabilitaci po zraněních, která utrpěli na bojišti.

Dvojice Ukrajinců byla v sobotu večer ubodána v prostorách nákupního centra ve městě Murnau v Bavorsku. Policie následně vypátrala a dopadla podezřelého sedmapadesátiletého ruského občana. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba poděkoval německým úřadům za dopadení pachatele. 

Zavraždění ukrajinští vojáci pobývali v Garmisch-Partenkirchenu, bylo jim 23, respektive 36 let. Starší z mužů podlehl zraněním na místě, mladší zemřel po převozu do nemocnice. 

Podle německé policie zatím nic nenasvědčuje tomu, že by smrtící útok souvisel s probíhající válkou na Ukrajině. Z dosavadního vyšetřování totiž vyplynulo, že se trojice mužů navzájem znala. 

Kuleba nicméně nařídil ukrajinským diplomatům působícím v Německu, aby na případ osobně dohlédli, udržovali kontakt s německými bezpečnostními složkami a zajistili náležité potrestání pachatele. 

Témata:  policie Německo Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.