Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajinské drony zasáhly dvě ruské ropné rafinerie a vojenské letiště

Ukrajinská armáda
Ukrajinská armáda
Foto: mil.in.ua

Ukrajinské drony zasáhly dvě ruské ropné rafinerie a vojenské letiště v rámci rozsáhlého útoku, který Kyjev podnikl v noci na sobotu, uvedl podle AFP zdroj z prostředí tamního resortu obrany.

Ukrajina zasáhla během nočních útoků "klíčová technologická zařízení" ve dvou ropných rafineriích v jihoruské Krasnodarské oblasti.

Představitelé Ruska předtím informovali o požáru rafinerie ve městě Slavjansk-na-Kubani v Krasnodarské oblasti, který částečně pozastavil provoz tohoto zařízení.

Ruské ministerstvo obrany naopak tvrdilo, že ruská protivzdušná obrana sestřelila 68 ukrajinských bezpilotních letadel nad jihoruským Krasnodarským krajem a okupovaným Krymským poloostrovem.

Ukrajinský ministr energetiky Herman Haluščenko sdělil, že Rusko v sobotu masivně zaútočilo na energetickou infrastrukturu ve třech oblastech Ukrajiny, přičemž došlo k poškození zařízení a minimálně jeden pracovník byl zraněn.

Halščenko uvádí, že ruské útoky zaměřené na Dněpropetrovskou oblast, Lvovskou a Ivanofrankivskou oblast na západě Ukrajiny.

Ukrajinské letectvo podle agentury AP informovalo, že Rusko v noci na sobotu útočilo na území Ukrajiny 34 raketami, z nichž bylo podle Kyjeva úspěšně sestřeleno celkem 21.

Resort obrany v Moskvě dnes dopoledne uvedl, že v noci na sobotu bylo sestřeleno 68 ukrajinských bezpilotních letadel nad jihoruským Krasnodarským krajem a okupovaným Krymským poloostrovem. 

"Pokusili se zaútočit na ropné rafinerie a infrastrukturu. Podle tamních informací nedošlo k žádným zraněním ani vážným škodám," uvedl gubernátor Krasnodarské oblasti Veniamin Kondratev Hasiči podle něj likvidovali požáry způsobené pádem bezpilotních letadel.

Témata:  válka na Ukrajině Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy