"Podle předběžných údajů bylo naše město ostřelováno z raketometů Uragan," sdělil Bolvinov s odkazem na druhé největší ukrajinské město, které se nachází na severovýchodě země.

Kyrylenko mezitím podle agentury Ukrinform prohlásil, že nepřátelské síly nepřetržitě ostřelují město Avdijivka. Informoval o jednom mrtvém a dvou zraněných. Dodal, že počet obětí však může být vyšší. Ruské invazní jednotky obvinil, že opět zasáhly civilní infrastrukturu, například nemocnici, obytné oblasti nebo místní koksovnu.

Ostřelování čelí rovněž město Slovjansk v Doněcké oblasti. Jeho starosta Vadym Ljach hlásí oběti, nicméně detaily zatím neupřesnil, píše agentura Reuters.

Exploze po dopadu střely v Kramatorsku po sobě podle agentury AFP zanechala velký kráter na dvoře mezi hotelem a obytnými budovami. Vzdušný úder poničil celkem šest budov. Kyrylenko následně vyzval obyvatele města k evakuaci. "Musíte si zachránit život," napsal na telegramu.

Moskva dlouhodobě popírá, že by cílila na civilisty.

Kramatorsk je jedno z největších měst v ukrajinské Doněcké oblasti, které mají síly Kyjeva stále pod kontrolou. Je tak jedním z dalších možných cílů ruské ofenzivy poté, co jednotky Moskvy dobyly nedaleká města v Luhanské oblasti Severodoněck a Lysyčansk.

Město bylo cílem většího útoku na začátku dubna, kdy tamní vlakové nádraží zasáhly ruské rakety. Zahynulo 57 lidí, kteří se připravovali na evakuaci.