Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajinské úřady po ruském ostřelování hlásí mrtvé a zraněné

Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Foto: FREE Photo Tereshchenko Oleg / UNIAN

Mrtvé a raněné mezi civilisty po ruském ostřelování hlásí dnes ukrajinské úřady na východě a jihu země: ruská palba si v Doněcké oblasti vyžádala pět obětí na životech, v Chersonské oblasti zranila osm lidí a další čtyři v Charkovské oblasti na severovýchodě země.

V Doněcké oblasti na východě země zabila ruská vojska ve čtvrtek pět civilistů, další dva utrpěli zranění, oznámil dnes gubernátor Pavlo Kyrylenko. Upřesnil, že tři lidé ve čtvrtek přišli o život v Bachmutu, kde se nyní odehrávají nejtěžší boje.

Ruská vojska při ranním ostřelování Chersonu na jihu Ukrajiny zasáhla místní nemocnici.V osvobozené části Chersonské oblasti během uplynulého dne zaznamenali 68 případů ostřelování, které si vyžádalo osm zraněných mezi civilisty, uvedl dnes na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na místní úřady.

"Rusové zasáhli nemocnice v Chersonu, poškodili dětské oddělení a márnici. Naštěstí nikdo neutrpěl," napsal šéf oblastní správy Jaroslav Januševyč na sociální síti. K ostřelování ruské jednotky použily děla, minomety, raketomety a tanky. V samém Chersonu byly poškozeny obytné domy a další budovy.

V Charkovské oblasti si ruské ostřelování podle šéfa oblastní správy Oleha Syněhubova vyžádalo čtyři zraněné. "Podle zdravotníků museli být tři lidé hospitalizováni, z toho dvě ženy ve věku 41 a 64 let. Těžce raněn byl muž ve věku 40 let. Další zraněný byl ošetřen na místě," uvedl gubernátor.

Témata:  válka na Ukrajině Ukrajina

Související

Aktuálně se děje

24. října 2025 13:56

23. října 2025 18:31

Fiala slíbil Zelenskému pokračování podpory. I z opozice

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve čtvrtek jednal s končícím českým premiérem Petrem Fialou (ODS). Podle Zelenského se jednalo o dalších možnostech české podpory Kyjeva. Fiala po jednání zdůraznil, že bude Ukrajinu podporovat i z opozičních lavic. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Bílý dům, Washington D.C., USA

Bílý dům se mění k nepoznání. Trump nechal část zbourat

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že „stávající struktura“ Východního křídla Bílého domu musí být stržena. Cílem je umožnit výstavbu nového tanečního sálu v odhadované hodnotě 250 milionů dolarů (přibližně 186 milionů liber). Bourací práce začaly již v pondělí a dva představitelé administrativy sdělili americkému partnerovi BBC, stanici CBS, že do konce týdne by měla být budova kompletně srovnána se zemí.