Ruské ministerstvo obrany informovalo, že se podařilo zneškodnit tři bezpilotní prostředky. V souvislosti s tím byl krátce pozastaven provoz na moskevském letišti Vnukovo. Kyjev zatím tvrzení o útoku nekomentoval.

Sobjanin uvedl na svém sociálním profilu na Telegramu: "Dnes v noci zaútočily ukrajinské bezpilotní prostředky. Fasády dvou administrativních budov byly lehce poškozeny." Agentura TASS informovala s odkazem na prohlášení záchranné služby, že byl zraněn jeden hlídač.

Ministerstvo obrany Ruské federace uvedlo, že u Moskvy bylo zaútočeno třemi bezpilotními prostředky. Jeden z nich byl sestřelen protivzdušnou obranou a dva byly zneškodněny elektronickými prostředky boje. Z důvodu útoku byl rovněž dočasně pozastaven provoz na moskevském letišti Vnukovo.

Rusko také tvrdí, že v noci zmařilo pokus Ukrajiny o útok 25 drony na území anektovaného Krymu. Podle prohlášení ruského ministerstva obrany byly všechny zničeny a nikdo nebyl zraněn.

Šestnáct z těchto dronů bylo prý zničeno prostřednictvím protiletadlové obrany a zbývající drony údajně zneškodnily systémy elektronického boje, poté se zřítily do Černého moře, uvedl TASS.