Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ulici už má. Teď po Putinovi v Rusku pojmenují čtvrť

Rusko, ilustrační foto
Rusko, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Podle ruských médií se radnice v Grozném rozhodla pojmenovat čtvrť po ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi. Tato čtvrť není úplně nová - vytvoří se oddělením a přejmenováním části stávající čtvrti, která je v současnosti nazývána po Šejchu Mansúrovi.

Radnice tvrdí, že nechala místní obyvatele hlasovat o vzniku "Putinovy čtvrti" a 34 705 dotázaných se vyjádřilo pro tento návrh.

Pouze asi dvě stě lidí navrhlo jiné možnosti. Městské zastupitelstvo tento výsledek uznalo a předalo záležitost regionálnímu parlamentu, aby přijal příslušný zákon.

Tato iniciativa není první svého druhu v Grozném - v roce 2008 byla hlavní ulice přejmenována na třídu Vladimira Putina.

Ramzan Kadyrov, vůdce Čečenska, tento krok odůvodnil Putinovými "vynikajícími zásluhami" v boji proti terorismu a podpoře ekonomického a sociálního rozvoje Čečenské republiky.

Je zajímavé , že v době, kdy byl Putin mezi Rusy nejvíce uctíván a jeho popularita dosahovala vrcholu, odmítal prezident, aby po něm byly vztyčovány sochy nebo po něm byly pojmenovávány ulice. 

Témata:  Rusko Vladimír Putin

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy