Boeing 737-800 spadl v horách v Čuangské autonomní oblasti Kuang-si. Záchranáři nenašli žádné přeživší, v pátrání po nich ale nadále pokračují, i když podle odborníků je vysoce nepravděpodobné, že nehodu někdo přežil.

Příčiny neštěstí zatím nejsou jasné, uvedli vyšetřovatelé na jedné z tiskových konferencí.

První letový záznamník, který nalezli záchranáři ve středu, patrně obsahoval nahrávku zvuků z pilotní kabiny. Údaje z poničené skříňky nyní analyzují odborníci v Pekingu; první předběžné výsledky se dají podle čínských médií očekávat za deset až 15 dní.

Na místě neštěstí v zalesněné kopcovité krajině byly rovněž nalezeny lidské pozůstatky, osobní věci cestujících, část motoru a křídla. Většina z nich se našla v okruhu 30 metrů od místa dopadu letadla. Úlomek o délce 1,3 metru, který podle předpokladů rovněž pochází z havarovaného letounu, byl ale objeven ve vzdálenosti deseti kilometrů.

Pátrací týmy proto dnes dále rozšířily prohledávanou oblast. "Prohledávaná oblast byla rozšířena na 200.000 metrů čtverečních," prohlásil na tiskové konferenci úředník místní vlády Lao Kao-ťin, podle nějž se k pátrání připojilo i více než 2200 místních obyvatel.