Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Číně našli druhou černou skříňku zříceného letadla China Eastern

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Šest dní po havárii letadla China Eastern Airlines, které mělo na palubě 132 lidí, se našla druhá černá skříňka. Nalezené zařízení by mělo pravděpodobně obsahovat záznamy letových údajů; našlo se metr a půl pod zemí. S odkazem na agenturu Nová Čína o tom informují zahraniční agentury.

Informace o nálezu druhé skřínky se již objevila v sobotu brzy ráno SEČ, později se však ukázala jako mylná.

První zařízení, které nalezli záchranáři ve středu, pravděpodobně obsahovalo nahrávku zvuků z pilotní kabiny. Najít a zajistit obsah černých skřínek je klíčové pro zjištění příčiny neštěstí. Ta je zatím neznámá.

Čínské úřady potvrdily, že všech 123 cestujících a devět členů posádky zemřelo, uvedla DPA. Záchranáři místo nehody prohledávají, dosud se jim podařilo identifikovat 120 mrtvých, z čehož je 114 cestujících a šest členů posádky.

Šest let starý Boeing 737-800 havaroval v Čuangské autonomní oblasti Kuang-si v pondělí. Stroj letěl 8800 metrů nad mořem, poté začal střemhlav mířit k zemi. Nehoda způsobila na horském svahu velký požár.

Témata:  zřícení letadla China Eastern Airline letecké nehody

Související

Aktuálně se děje

8. července 2025 17:56

Samosběr jahod se v roce 2025 chýlí ke konci. Co můžete sbírat namísto nich?

Letní měsíce lákají nejen k výletům a opalování, ale také k čím dál populárnějším samosběrům ovoce. Zatímco jahody jsou dlouhodobě nejznámější a nejdostupnější plodinou, kterou si lidé sami sklízí, nabídka samosběrů se rok od roku rozšiřuje. Co dalšího si tedy můžete z českých sadů a plantáží odnést, když přijdete s košíkem a chutí na čerstvé ovoce?

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Tálibán

Komentář

Velmoci uznávají teroristické státy. Situaci můžeme zachránit, když neztratíme morální kompas

Rusko oficiálně uznalo vládu Tálibánu v Afghánistánu, Spojené státy zvažují vyškrtnutí syrské HTS ze seznamu teroristů. Dva subjekty s násilnou minulostí tak získávají legitimitu, aniž by se vzdaly své radikální povahy. Svět tím riskuje precedent, že moc uchvácená silou a bez respektu k právům může být cestou k mezinárodnímu uznání. Svět v tuto chvíli nesmí ztratit morální kompas.