Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

USA a Čína se dohodly. Trump se podle svých slov zapsal do historie

Donald Trump, 45. prezident USA
Donald Trump, 45. prezident USA
Foto: The White House

Obchodní dohoda s Čínou je historická, napravuje minulé křivdy a zajistí ekonomickou spravedlnost a bezpečnost pro americké pracující, zemědělce a rodiny. Prohlásil to před podpisem dohody americký prezident Donald Trump.

Trump a čínský vicepremiér Liou Che se chystají podepsat první fázi obchodní dohody.

Předběžná a částečná dohoda je zatím největším krokem k vyřešení 18 měsíců trvající obchodní války mezi dvěma největšími ekonomikami světa, která rozbouřila finanční trhy a zpomalila globální ekonomický růst.

Trump na podpis 86stránkového dokumentu pozval přes 200 hostí z oblasti podnikání, vlády a diplomatických kruhů. V nezvykle dlouhém projevu mnoho z nich osobně přivítal. Poděkoval také všem, kteří se jednání o dohodě účastnili.

Témata:  Donald Trump USA Čína

Související

Aktuálně se děje

6. července 2026 11:44

Drama po cestě do Varů. Modelky Beaty Rajské měly vážnou nehodu

V Karlových Varech probíhá letošní ročník filmového festivalu, kam nemíří jen herci a filmaři, ale také modelky. Cesta několika krásek se však proměnila v drama a boj o život. Stala se totiž vážná dopravní nehoda. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy