reklama

Chazalí, jehož milice Spojené státy zařadily na seznam teroristických organizací, na twitteru napsal, že reakce Iráku nebude mírnější než Íránu.

"První íránská odpověď na atentát na mučedníka a velitele Solejmáního přišla. Nyní nastal čas na reakci na atentát mučedníka a velitele Muhandise. Protože Iráčané jsou odvážní a odhodlaní, tak jejich reakce nebude menší než Iránu. Takový je slib," poznamenal Chazalí.

Velitelé Solejmání, Muhandis a další zemřeli při pátečním útoku amerického bezpilotního letounu poblíž irácké metropole Bagdádu. Útok nařízený americkým prezidentem Donaldem Trumpem vyvolal rozhořčení v regionu, Írán pohrozil odvetou a nakonec v noci na dnešek zaútočil na základny s americkými vojáky v Iráku.

Írán v noci na dnešek odpálil více než dvě desítky balistických střel z íránského území na dvě irácké základny s vojáky západní koalice pod velením USA. Íránská státní tisková agentura uvedla, že při útocích zemřelo 80 "amerických teroristů", nicméně podle expertů je takový počet obětí velmi nepravděpodobný.

Americký prezident Donald Trump na twitteru napsal, že je "zatím vše v pořádku", k útokům se má ještě dnes vyjádřit. Irák, Německo, Dánsko, Austrálie a Norsko uvedly, že z jejich příslušníků nikdo při útocích nezemřel.

reklama